Wygodne fotele do grania to nie tylko kolejny, w gruncie rzeczy niepotrzebny gadżet. Pod nietuzinkowym wyglądem mebla ukrywa się całe mnóstwo niezbędnych dla graczy i komputerowych maniaków funkcjonalności. Wygoda, ciekawe opcje, a przede wszystkim prawidłowe podparcie pleców – to tylko kilka korzyści wynikających z odpowiedniego wyboru. Nie musi to być wyłącznie fotel do grania: wiele osób wykorzystuje tego rodzaju modele również w pracy, doceniając ich przewagę nad tradycyjnymi krzesłami biurowymi.

1. Wygoda i podparcie ciała

2. Jakie funkcje powinny mieć wygodne fotele do grania?

3. Fotel gaminowy i design

Prawdą jest, że dobrej jakości fotel do grania nie należy do najtańszych. To jednak inwestycja, która się zwraca, przekłada się bowiem nie tylko na komfort, ale przede wszystkim na zdrowie.

Wygoda i podparcie ciała

Niezależnie od tego, czy fotel gamingowy – zgodnie ze swoją nazwą – wykorzystywany będzie do grania czy raczej do pracy, komfort, który zapewnia, to zdecydowanie największa korzyść. Z definicji fotel do grania jest ergonomiczny, zapewnia podparcie odcinka lędźwiowego oraz szyjnego, a kształtem często przypomina samochodowe fotele kubełkowe, by jeszcze lepiej podtrzymywać stawy biodrowe i ułatwiać zachowanie wygodnej pozycji. Najlepiej jest sprawdzić dopasowanie na podstawie szerokości i głębokości siedziska oraz możliwości regulacji położenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Częste są dodatkowe poduszki lędźwiowe oraz zagłówek, stanowiący wsparcie i stabilizację karku.

Jakie funkcje powinny mieć wygodne fotele do grania?

Wygoda, ergonomia, przewiewne materiały, zapewniające wentylację – to wszystko bardzo ważne. Warto jednak zadać sobie pytanie, co tak naprawdę sprawia, że wygodne fotele do grania są przeznaczone właśnie dla graczy. To często podświetlenie, wygląd albo oprogramowanie sprawiające, że fotel będzie podświetlony identyczną sekwencją jak komputer czy myszka. Ciekawym pomysłem są specjalne fotele dla zainteresowanych wyścigami samochodowymi. Mają one wyodrębnione w konstrukcji miejsce na kierownicę, shifter oraz pedały.

Fotel gamingowy i design

Wiele osób zwraca uwagę na wygląd samej konstrukcji. Szkielet fotela powinien być stabilny, najlepiej aluminiowy, wykończony stalową podstawą. Do wyboru jest także sporo obić i wypełnień. Jako wnętrze doskonale sprawdza się tak zwana zimna pianka odporna na odkształcenia. Spory wybór jest w zakresie barw, podświetleń, wykończeń. Część foteli dostępna jest w wersji jednolitej, inne łączą dwa kontrastowe kolory.