Bariera jaką stwarza ogrodzenie ma za zadanie nas ochraniać od wielu czynników. W niektórych przypadkach nie chodzi wyłącznie o ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami czy nieproszonymi gośćmi, czasem ogrodzenie ma nas chronić przed hałasem, albo przynajmniej ograniczać jego dostęp na nasze podwórko. Do tego służą ogrodzenia dźwiękochłonne.

Ogrodzenia akustyczne

Takim rodzajem ogrodzenia od zadań specjalnych jest ogrodzenie akustyczne z plastiku. Chroni ono nie tylko przed wzrokiem sąsiadów, bowiem stanowi pełne ogrodzenie panelowe ale także wygłusza hałas. Takie ogrodzenie dostępne w kilku wariantach kolorystycznych z pewnością będzie pasować do każdego ogrodu. Nie tylko piękny wygląd ogrodzenia stanowi zaletę dźwiękochłonnych ogrodzeń z PCV. Przede wszystkim liczą się tutaj jego zdolności wygłuszające (nawet o 25 DB) hałas. Taką cechę ogrodzenia akustyczne posiadają dzięki zastosowaniu wypełnienia ogrodzenia z wełny mineralnej. To właśnie ona stanowi barierę dla dźwięku. Między innycmi dlatego panele akustyczne naszej produkcji spełniają wyśrubowane normy, potwierdzając ich jakość.

Ekrany dźwiękochłonne do ogrodu i przy drodze

Ogrodzenia dźwiękoszczelne kojarzą się nam głównie z ekranami akustycznymi montowanymi przy drogach. Na rynku dostępne są także podobne rozwiązania przeznaczone do domu i ogrodu. Nasze ekrany akustyczne są bardzo estetyczne i idealnie wpisują się w krajobraz. W zaciszu ogrodzenia akustycznego z plastiku swobodnie można się relaksować, bez stresu ze ktoś będzie zakłócał nasz odpoczynek. Najczęściej nasi klienci chcą zmniejszyć hałas pochodzący z klimatyzacji, od drogi, pobliskiego placu zabaw czy nawet pracujących elementów pompy ciepła.

Więcej o ogrodzeniach dźwiękoszczelnych można dowiedzieć się na naszych podstronach:

 

ogrodzenia akustyczne Sposób działania paneli akustycznych Montaż Ekranów akustycznych Cennik ogrodzeń dźwiękochłonnych Galeria ogrodzeń dźwiekochłonnych

Tagi:

  • https://ogrodzeniaplastikowe pl/ogrodzenia-akustyczne-blog/
  • ogrodzenie plastikowe