Uprawa konopi siewnych staje się coraz bardziej popularna. Pojawienie się przyjaznych przepisów prawnych sprawia, że na prostych zasadach można rozpocząć uprawianie konopi przemysłowych. Jednocześnie zapotrzebowanie na takie produkty rośnie, gdyż zwiększa się zainteresowanie klientów korzystaniem z wyrobów wyprodukowanych z konopi siewnych. Z konopi produkuje się już olejki konopne, susz konopny cbd do waporyzacji oraz całą gamę suplementów, artkułów żywnościowych a nawet kosmetyków.

Jak rozpocząć uprawę konopi?

W polskich warunkach klimatycznych konopie siewne można łatwo uprawiać. Uprawa nie jest szczególnie skomplikowana, a wiele osób decyduje się na zasianie konopi na odpowiedniej glebie. Taka gleba powinna mieć pH w przedziale między sześć, a siedem i pół. Konopie nie wymagają specjalnej gleby i nie jest konieczne stosowanie nawozów. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że konopie, choć dobrze dostosowują się do różnych warunków klimatycznych to podatne są na działanie ekstremalnych warunków pogodowych. Z tego powodu w przypadku hodowania konopi na otwartej przestrzeni trzeba decydować się na wybranie odpowiednich pór roku. Konopie negatywnie reagują na ulewne deszcze i silne wiatry, które mogą powodować uszkodzenia roślin. Innym problemem są temperatury przekraczające czterdzieści stopni lub poniżej dziesięciu stopni. Wówczas może dochodzić do zahamowania wzrostu roślin.

Wybór miejsca hodowania konopi

Gdy chce się hodować konopie na otwartej przestrzeni bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca do uprawy. Oczywiście jest to ważne dla osób, które chcą uzyskać dużą efektywność uprawy. Ważne jest, aby miejsce uprawy:

– miało dostęp do światła słonecznego co najmniej przez pięć godzin w ciągu dnia,

– znajdowało się w zacienionym miejscu w okresie lata,

– znajdowało się w miejscu, gdzie wiatry są stałe.

Dobrym rozwiązaniem jest ogrodzenie uprawy wysokim płotem. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie miejsca znajdujące się za obszarem krzewów i drzew. Wówczas można ochronić rośliny przed działaniem silnych wiatrów, które mogą niszczyć rośliny. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia wydajności, którą będzie się uzyskiwało z konkretnej uprawy.

Ocena opłacalności hodowli

Gdy chce się hodować konopie w celach biznesowych niezbędne jest zrealizowanie oceny opłacalności prowadzenia takich upraw. Odpowiednia analiza rynku pozwala dokładnie dowiedzieć się jakie nasiona warto uprawiać. Można dowiedzieć się w jaki sposób można sprzedawać materiał z konopi. Pozwala to realizować biznes plany, które pozwalają na dokładne określenie jakie zyski będzie można uzyskiwać z hektara. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku decydowania się na większe uprawy. Wówczas konopie będą sadzone na dużych obszarach. Właściwa ocena opłacalności takich upraw pozwala ocenić, czy opłacalne będzie decydowanie się na taką uprawę. Jednocześnie przy ocenie opłacalności uprawiania konopi można dokładnie zapoznać się z tym jaki czas trzeba poświęcić na zajmowanie się roślinami. W tym względzie konopie nie są szczególnie wymagające, co jednak nie oznacza, że nie jest konieczne wybranie odpowiednich okresów sadzenia czy wykonanie odpowiednich czynności przy dbaniu o rośliny.

https://purehemp.pl/susz-cbd/