Budując ogrodzenie nierzadko stajemy przed rożnego typu wyborami. Mamy tutaj na myśli zarówno wybór wyglądu czy materiału z jakiego zostanie wykonane nasze ogrodzenie ale także problemy wynikające z położenia naszej działki czy ukształtowania terenu.

Nowoczesność vs. Klasyczny styl ogrodzenia

Będąc już właścicielem pięknego kutego ogrodzenia możemy stanąć przed dylematem jak je unowocześnić montując automatyczny otwieracz do owej bramy. Żeliwne skrzydła mogą okazać się zbyt ciężkie żeby podołały im zwykłe siłowniki, dlatego należy wówczas zastosować napęd podziemny, który jest znacznie mocniejszy, pozwala szerzej otworzyć bramę i, co ważne, nie psuje stylowego wyglądu przęsła. Jest jednak trudniejszy w montażu.

Krótka linia ogrodzenia

Kolejnym problemem może okazać się zmieszczenie wszystkich elementów ogrodzenia tj. brama, furtka, ewentualnie dwie bramy w linii ogrodzenia. Ale i na takie problemy znajdzie się rozwiązanie. Przyjrzyjmy się sytuacji gdzie linia ogrodzenia plastikowe jest krótka a mimo to musimy mieć dwie bramy i to w dodatku przesuwne. Proponujemy aby ogrodzenie od strony ulicy wyglądało jak ogrodzenie ze zwykłych sztachet. Od strony ogrodu zaś będzie widać, że płot jest jedną wielką bramą. A właściwie dwoma bramami przesuwanymi niezależnie, ale zachodzącymi na siebie. Kolizje obu bram uniemożliwia „inteligentne” oprogramowanie automatów napędzających każdą z bram.

Ogrodzenie barierą akustyczną

Coraz większa liczba autostrad powoduje coraz większy hałas. Na szczęście możemy się bronić przed hałasem montując ogrodzenia akustyczne. Poza przęsłami na rynku dostępne są także bramy wykonane w technologii ekranu akustycznego. Taka brama pozwala na wygodny wjazd na posesję i nie osłabia działania ekranów. Zazwyczaj jest wysoka i ciężka, dlatego napędzana mocnym siłownikiem. Można na niej zamontować tradycyjne drewniane lub plastikowe sztachety, ze względów estetycznych, dla zachowania domowego klimatu.