Ogrodzenia
  • Galeria
  • Cennik
  • Montaz
Montaż wiaty samochodowej

wiata-dwuspadzista

 

Montaż wiaty samochodowej z systemu Exclusive nie jest zbyt skomplikowany. Postępując zgodnie z poniższą instrukcją nie powinien on sprawiać problemu. Dzięki temu wiatę można złożyć samodzielnie bez pomocy wykwalifikowanej firmy.

 

Poniżej instrukcja montażu wiaty samochodowej z dachem dwuspadzistym krok po kroku

Pobierz instrukcję w formacie pdf

 

 

Instrukcja montażu wiaty

 

1. Wyznaczenie otworów pod słupki wiaty i wkopanie ich na głębokość 60 cm.

Rozstaw słupków przednich AB – 2927 mm, AD – 3327 mm, BD – 4422 mm jako przekątna . Rozstaw należy ustalić po zewnętrznej stronie słupków.

 

I. Wytyczanie.

oznaczyć należy punkty krańcowe AB=2921mm, AD=3321mm w których zainstalowane zostaną słupki S-1

 

W tak przygotowanych otworach należy umieścić zmontowane elementy wiaty wg poniższych zaleceń.

 

2. Montujemy belkę B1 do słupka S1 wraz z mieczem M-2 dla obu stron wiaty.

 

3. Zmontowane elementy przedni i tylny ustawiamy w wykopanych otworach i łączymy je za pomocą Płatew P-1.

 

4. Następnie przystępujemy do montażu Mieczy M-1 wsuwając je przez górne otwory w Płatwi P-1.

 

5. Po zamontowaniu Mieczy M-1 umieszczamy trzpienie T-2 w słupach , jednocześnie łącząc Belkę B-1 z Płatwią P-1, a w pozostałych otworach. Płatwi umieszczamy pozostałe trzpienie T-1. Po zamontowaniu wszystkich trzpieni T-1 i T-2 klinujemy od czoła Płatwi P-1 trzpienie elementem EB-1 z czterech stron.

 

6. Po tak przygotowanej konstrukcji przystępujemy do montażu Płatwi P-2 za pomocą elementu W-1 , a następnie montujemy elementy Krokwi K-1 rozpoczynając od nałożenia na Trzpienie T-2 i T-1. Tak zamontowane Krokwie K-1 zabezpieczamy z boku  wkrętem do Trzpienia T-1 i T-2.

 

7. Po zamontowaniu wszystkich Krokwi K-1 przystępujemy do montażu dachu za pomocą Paneli Dachowych D-1. Montażrozpoczynamy od Płatwi P-2 piórem Panela Dachowego D-1 do góry. Panele Dachowe D-1 przykręcamy za pomocą wkrętów , a wkręty zabezpieczamy czpeczkami pvc. Na Krokwiach K-1 posadowionych na Słupach S-1 przykręcamy każdy panel ,a w pozostałych Krokwiach co drugi panel naprzemiennie.

 

8. Po zamontownaiu Paneli Dachowych D1 montujemy listwy boczne maskujące C-1 i C-2 oraz zaślepki Płatwi P-1 i P-2.

 

9. Na zakończenie montażu przykręcamy od wewnątrz dwoma wkrętami do belki B-1 Wieszak W-1 i montujemy elementy ozdobne L-1 i L-2 w przedniej części wiaty między Belką B-1 a Krokwią K-1.

 

Tak zmontowaną wiatę pionujemy i poziomujemy a następnie zalewamy słupy masą betonową.

 

widok z przoduprzekrój poprzecznyszczegóły połączenia
przekrój podłużnykonstrukcja dachuwidok z boku

 

 

Notice: Undefined variable: url in /home/www/ogrodzenia.pl/data/www/ogrodzeniaplastikowe.pl/modules/mod_jflanguageselection/helper.php on line 201

Notice: Undefined variable: url in /home/www/ogrodzenia.pl/data/www/ogrodzeniaplastikowe.pl/modules/mod_jflanguageselection/helper.php on line 201

Notice: Undefined variable: url in /home/www/ogrodzenia.pl/data/www/ogrodzeniaplastikowe.pl/modules/mod_jflanguageselection/helper.php on line 201

Notice: Undefined variable: url in /home/www/ogrodzenia.pl/data/www/ogrodzeniaplastikowe.pl/modules/mod_jflanguageselection/helper.php on line 201
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)

www.ogrodzeniaplastikowe.pl ®
Ogrodzenia o niebo lepsze!

 

 

 

 

Ogrodzenia oraz sztachety pcv z tworzywa sztucznego oraz ogrodzenia pcv i sztachetki pcv z plastiku
Strona prezentuje ofertę polskiego producenta ogrodzeń plastikowych. Sztachety pcv, które oferuje producent ogrodzeń są produkowane z najwyższej jakości materiałów.

inne sformułowania to: sztahety, sztahyty, sztachyty, szthety, sztchety, szthyty, sztchety, szthetki, szthytki, sztachetki pcv, sztachytki, balaski, klapki, klepk, deski plastikowe


Obsługujemy klientów z województw: wielkopolskiego (Ogrodzenia Poznań, Kalisz, Warszawa) podlaskiego mazowieckiego Warszawy ponadto Katowice i okolice :)

Nasze ogrodzenia można spotkać w następujących lokalizacjach:

Szczecin, Słupsk, Gdańsk, Gdynia, Sopot (trójmiasto), Bydgoszcz, Toruń, Warszawa, Piotrków Trybunalski, Wrocław, Kraków, Kęty

Ciekawe sztachety pcv plastikowe, przedstawiane przez producenta sztachet i ogrodzeń z plastiku. Produkowane tam Sztachety pcv są jednymi z najlepszych w kraju, a ich producent sztachet pcv jest jednym z najbardziej znanych producentów sztachet pcv w naszym kraju.

Dlatego z dumą przedstawiamy Państwu ogrodzenia pcv (plastikowe) składające się z modułów jak również sztachety ogrodzeniowe, pozwalające na budowę ogrodzeń pcv (plastikowych) tak na działce, jak i również wokół domów.

 Ogrodzenia plastikowe nadają się również na balkony, tarasy, działki oraz do odgrodzenia się przy domkach letniskowych. Ogrodzenia PCV (plastikowe) posiadają wiele zalet oraz ogromną przewagę nad standardowymi systemami ogrodzeniowymi. Jaką? Otóż ogrodzeń plastikowych (PCV) nie trzeba odświeżać, ponieważ nie butwieją, nie trzeba ich malować, co powoduje, że są bardzo tanie w eksploatacji. Są wyjątkowo odporne na czynniki zewnętrzne i całkowicie odporne na działanie wody. Nasze ogrodzenia plastikowe

 

Ogrodzenia plastikowe, stały coraz popularniejsze również w naszym kraju. Dotychczas kupowano głownie za granicą, a jedynie nieliczni budowali z nich płoty plastikowe do ogrodzenia swych domów.  Produkowane są z PCV - materiał ten charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Jest idealny do produkcji sztachety na płot zwłaszcza plastykowy :).

O ile tradycyjne płoty wykonane z drewna lub metalu wymagają systematycznej konserwacji , o tyle ogrodzenia plastikowe po prostu stawiamy i nie musimy się już niczym martwić. Malowanie sztachet czy malowanie płotu odchodzi już do lamusa - teraz wystarczy zamontować sztachety z plastyku i koniec z problemami.

Plastik przede wszystkim nie gnije i nie poddaje się szkodnikom takim jak korniki, w przeciwieństwie do metalu nie ulega również korozji. Można je również stosować jako ogrodzenia balkonowe co dodatkowo podnosi ich wartość.

Dodatkowo, dzięki odpowiedniej konstrukcji zachowuje pełną sztywność, dzięki czemu nie przechyla się ani nie ugina w czasie wiatru.

Sztachetę plastikową trudno złamać, nawet niejednokrotnie trudniej niż drewnianą.

Ogrodzenia plastikowe są też doskonałymi izolatorami hałasu, sztachety PCV są więc doskonałą alternatywą dla domów, których mieszkańcy są na hałas narażeni np. w wyniku bezpośredniego sąsiedztwa ruchliwej ulicy.

 

 


Ostatnio znalezione: